Skip to content Skip to footer

Бідні стануть біднішими. 7 цитат Ювала Ноя Харарі про світ після коронавірусу

Всі сходяться на думці, що коронавірус змінить світ. Але як? Відповідей не так багато. З цього приводу цікаво слухати історика Юваля Ноя Харарі. Він каже, бідні стануть біднішими…зазначають у джерелі.

Бідні стануть біднішими. 7 цитат Ювала Ноя Харарі про світ після коронавірусу

Про вплив коронавірусу на політичні режими:

Я в основному переживаю за те, що, міркуючи короткостроково, люди робитимуть неправильний вибір. Наприклад, поратись із кризою, приймаючи авторитарні або навіть тоталітарні режими замість того, щоб розширити можливості громадян”.

Про необхідність діяти спільно:

Важливо подивитись, що ми можемо зробити разом, як людство. Наприклад, впровадити глобальну систему виробництва та розповсюдження медичного обладнання таким чином, щоб країни виготовляли респіратори [наприклад] та експортували їх чесно, замість того, щоб одна країна монополізувала виробництво і бідним країнам нічого не діставалось”.

Про те, як націоналістичні ідеї гальмують вихід з кризи:

…якби нам вдалось це [глобальна система виробництва та чесного експорту], то це залишило б спадщину солідарності, довіри та співпраці, і ще допомогло б нам легше поратись із майбутніми кризами. Але зараз переважають егоїстичні націоналістичні перегони між країнами в бажанні загарбати якнайбільше для себе, не зважаючи на інші країни”.

Читайте також: 200 онлайн-ресурсів про волонтерство, стипендії, стажування в Україні та за кордоном

Про роль Євросоюзу та США у боротьбі з пандемією:

За останні роки сила таких організацій [як Євросоюз] послабилась завдяки ізоляціоністським та популістичним ідеям, і багато країн, що були локомотивами мультилатералізму [ідея досягнення багатьма країнами однієї мети. – Ред.] та міжнародного порядку, від цих ідей відмовляються, як США та Велика Британія”.

Про те, які плюси може принести коронавірус:

[Під час пандемії] відбулось багато речей, про які всі думали, але ніхто не робив, як, наприклад, уніерситетська освіта в інтернеті. …Коли криза закінчиться, навіть попри те, що велика кількість курсів повернуться до звичних форматів, університети все одно уже зрозуміли, що можуть викладати онлайн, а це означає, що вони можуть наймати людей з інших країн. Це – та річ, яка змінить науковий ринок праці. Наприклад, європейські університети зможуть наймати професорів з Індії, що буде значно дешевше, і вони зможуть викладати віртуально. І це лише один приклад того, що може статись із безліччю індустрій”.

Про те, що станеться із робітниками:

Ще одним можливим наслідком може бути пришвидшення автоматизації та впровадження роботів та штучного інтелекту в роботах, які раніше виконувались людьми. Зараз відбувається сильний тиск на індустрії в тому плані, що вони змушені заміняти людей. Якщо праця здійснюється роботом, навіть якщо він не такий умілий як людина, він все ще зручніший, оскільки не може бути інфікованим”.

Про поширення пандемії:

Зараз пандемія сфокусована на найбагатших країнах світу, таких як європейські країни, США, попередньо –Китай, Південна Корея та Японія. В довгостроковій перспективі, найсильніше від кризи постраждають бідні країни. Поки що не надто багато відомо про те, що відбувається в Південній Америці, Африці та Південно-Східній Азії, але і пандемія як така, і економічна криза вдарить по них значно сильніше, ніж по багатих країнах. Якщо система охорони здоров’я у Іспанії не може впоратись, то подумайте, що буде у Перу, Бангладеші та Південній Африці. Найбільша кількість смертей буде саме там, а не в Європі чи США”.