Skip to content Skip to footer

Грантові програми для спеціалістів та організацій з сектору культури та креативних індустрій України

Інформація від House of Europe:

Друзі, вітаємо!

Останні кілька тижнів стали випробуванням для сектору культури України, і House of Europe не міг стояти осторонь кризових змін, які стали наслідком епідемії COVID-19. Ми проаналізували де наша допомога буде зараз найдоречнішою та дасть поштовх до нових ідей. Завдяки фінансуванню Європейського Союзу House of Europe виділив понад 0,8 мільйонів євро на негайні гранти та іншу підтримку культури та креативних індустрій України. Обсяг фінансування ЄС буде розширено, якщо криза триватиме. Ми пропонуємо спеціалістам та організаціям з сектору культури та креативних індустрій України чотири нові грантові програми, які підтримають їх фінансово і знаннями:

Інфраструктурні гранти фінансують придбання техніки та програмного забезпечення, що допоможе культурним організаціям пристосуватися до нової, цифрової реальності. Грант також підтримує громадські організації, яким не вистачає коштів на зарплати співробітникам та оренду приміщень. Максимальна сума підтримки від House of Europe — до 9000 євро на кожну організацію. Дедлайн – 28 квітня. Якщо ви все ще вагаєтесь чи варто подавати заявку або маєте додаткові запитання, приходьте в середу, 22 квітня, на вебінар з менеджером проєкту, де ми розвіємо усі ваші сумніви.

Цифрові гранти співпраці фінансуватимуть інноваційні культурні digital-проєкти, які спільно розроблять культурні організації з Україні та ЄС — до 25 000 євро на кожен проєкт. Медіа-мистецтво у цифровому просторі та соціальних мережах, цифрове навчання, діджиталізація інституцій, співпраця у хмарних сервісах, онлайнові виставки, концерти й конференції — лише невелика частина із того, що може профінансувати грант. Дедлайн – 5 травня. В четвер, 23 квітня, також розказуватимемо про цифрові гранти на вебінарі.

Хататон Hack the Culture — інтернет-ідеятон, ініційований Goethe-Institut Україна. Онлайн-подія збере разом технологічну, бізнес та культурну спільноти України аби знайти рішення для продовження мистецьких та творчих ініціатив. Найперспективніші проекти зможуть отримати гранти від “Дому Європи” на суму до 25 000 євро кожен. Учасники матимуть два з половиною дні 24-26 квітня для пошуку нових форм спільної роботи, проведення заходів та ефективних бізнес моделей для культурної сфери. Дедлайн для подачі заявки на участь у Хататоні – 24 квітня.

Онлайн-університет – бібліотека онлайн-курсів для професіоналів культури, що постійно поповнюється. За проходження курсів слухачі отримуватимуть стипендію у розмірі 3 000 гривень. Можливість подавати заявки на стипендії відкриється 21 квітня і триватиме до кінця травня.

Триває конкурс грантів на переклади для видавництв з України та ЄС від House of Europe. Гранти покривають до 70% витрат на видання книжки та фінансують переклади професійної та художньої літератури. Гранти підтримуватимуть переклади з мов ЄС та мов національних меншин України на українську та з української на мови ЄС. Дедлайн – 29 квітня.

А ще маємо для вас збірку можливостей від країн ЄС:

Для студентів. Стипендії на навчання в Литві. Дедлайн – 3 травня

Для громадських організацій. Конкурс проектів від Paris Peace Forum з боротьби з міжнаціональними викликами у сферах довкілля, миру та безпеки, освіти та культури, нових технологій та розвитку. Дедлайн – 12 травня

Для митців. Резиденція в Bibliothek Andreas Züst у Швейцарії. Дедлайн – 30 квітня.

Для дослідників. Резиденція у Музеї карикатури і коміксів в Ганновері. Дедлайн – 31 травня.

Для журналістів. Гранти мобільності на поїздки до країн ЄС. Дедлайн – 17 липня

Для молодих вчених. Нагорода за визначні досягення у дослідженні Дунайського регіону від Міністерства освіти Австрії. Дедлайн – 24 квітня

—–
А оформити ISIC та отримати його у цифровому форматі ви можете за 10 хвилин не виходячи із дому bit.ly/orderISIC 😊 та користуватися ним для отримання знижок онлайн