Skip to content Skip to footer

Да прибуде з вами сила Kyiv Comic Con 2017 (ФОТО)

Минулими вихідними, 6-7 травня 2017 року, відбувся Фестиваль популярної культури Kyiv Comic Con. Команда ISIC Ukraine не могла пропустити цю подію, тому, готуйтеся прочитати найцікавіші факти про фестиваль, стан українських коміксів, побачити презентацію першої серії анімаційного серіалу за мотивами поезії Тараса Шевченка «За байраком байрак» та багато іншого. Тому… в далекій-далекій галактиці починається ця історія.

Якщо ви пам’ятаєте часи, коли великі черги були норм, то ця черга вас не здивує, але не всіх учасників Comic Con. Хоча, воно того було варте.

Черга на третій фестиваль Kyiv Comic Con 2017

При вході нас зустріли чудо-жінка, супермен, аквамен із команди “Ліга справедливості” всесвіту DC та Оптимус Прайм. Початок вже був цікавий, тому, ми поринули в епіцентр подій, щоб зібрати всіх супер-героїв та врятувати нашу галактику від злих сил! Да прибуде з нами сила!

Супер-герої у бойовій готовності

Найпершою справою  ми побороли дементора зі світу Гаррі Поттера. Нагадаємо, що дементори — сліпі істоти, які харчуються людськими, переважно світлими емоціями. Не втрачаючи часу, ми використали заклинання “Експекто патронум” і поспішили на майстер-клас від арт-студії АЗУР – “Як малювати обличчя персонажу аніме”.

Нерівна боротьба із дементором

— Саме головне, коли починаєш малювати – це не боятися, — говорить керівник арт-студії та ведуча майстер-класу Анна Шаталова.

Ми намагалися дотримуватися цього правила, але чарівне “вжух, і ти вмієш малювати” не відбулося. Особисто я був переконаний, що врешті-решт гарний малюнок я отримаю – це ж майстер-клас, як ніяк, переконував я себе. Майже годину старанної роботи, виводячи лінії спочатку олівцем, а потім маркером я отримав свій “шедевр”.

— Несиметричні очі, неправильне розташування ліній, не промальоване волосся, високе підборіддя, але для першого разу дуже і дуже добре, — запевнила мене пані Анна.

Майстер-клас “Як малювати обличчя персонажу аніме”

— Це перший у своєму роді саркастично-гумористичний, з елементами чорного гумору, комікс українською та про українців, — зазначає автор та художник коміксу Вадим Назаров.

— Комікс розповідає про життя уявної української армії в умовах повного занепаду, а також, познайомить із можливостями патріотів, в особі лейтенанта Квітки та сержанта Відірвенка, та розповість як відбити атаку ймовірного космічного агресора, у критичний для держави час.

До речі, два таких комікси, які зображено на фото нижче, ми розігруємо для наших учасників групи за посиланням VKontakte  та Facebook з автографом та побажаннями автора.

Презентація коміксу “ПАТРІОТ. АТАКА КЛОНІВ” від Вадима Назарова

На Comic Con ми грали в настільні ігри, розглядали десятки столів із постерами, наклейками, блокнотами, чашками, ручками, ба навіть піжамами із зображенням улюблених супер-героїв. На собі відчули всі переваги віртуальної реальності, танцювали на танцполі, грали в Mortal Kombat, дивувалися фокусам місцевих чарівників, і не помітили, як пройшов перший день фестивалю.

Kyiv Comic Con

На другий день ми, під прикриттям, перейшли на сторону Імперії, що дізнатися “явки та паролі”. Маю сказати, що нас швидко прийняли за “своїх”.

Імперія завдає удар у відповідь

Імперські справи зачекають, бо ми поспішили на презентацію першої серії анімаційного серіалу за мотивами поезії Тараса Шевченка «За байраком байрак» з циклу «В казематі», знятої в жанрі зомбі-хоррор в змішаній техніці з оригінальним саундтреком Dolby 5:1. На презентації був присутній і міністр культури – Євген Нищук.

Презентували серію: режисер – Богдан Шевченко, ілюстратор – Олексій Чебикін, автор музики – Антон Байбаков та співавтор роману «Дао Гопак» – Максим Прасолов. Розповідали вони про непростий шлях картини від ідеї до реалізації. — Декілька разів здавалося, що проект закриється назавжди, але обійшлося. Ймовірно, що він таки мав вийти на екран не зважаючи ні на що, — говорить головний художник картини – Олексій Чебикін.

Презентація “Кобзар 2015”

Про що ще варто згадати, так це про інтерактивну лекцію від MelodicVoice Studio. Студія, яка робить якісний контент українською мовою. А на лекції ми спробували себе у ролі професійних акторів озвучування.

 

Коротко про головне

ЕПІЛОГ

На фестивалі я вперше, тому і очікування були високі. Навіть довга черга і двогодинне очікування відкриття не зіпсували настрій. Коли я зайшов до приміщення, складно було сказати хто організатори, а хто відвідувачі. Ти ніби потрапляєш в окрему країну зі своїми правилами, іграми та супер-героями, серед яких можеш бути навіть і ти.

Час пролетів непомітно, але із користю.  Відчуття, ніби Персі Джексон, який потрапив у готель-казино «Лотос» у Лас-Вегасі, а потім ледве вибрався, бо час проходив непомітно. Так йому допоміг Посейдон вибратися звідти, у моєму випадку це був охоронець з його суперсилою – пронизливим поглядом, у якому читалося “я теж хочу додому”.

Варто було б подякувати організаторам та волонтерам за величезну та кропітливу роботу, за підготовку, яка тривала, мабуть, місяцями. Не чесно сказати, що все пройшло ідеально, є чимало зауважень та побажань, але… Ти забуваєш про всі ці проблеми, коли опиняєшся у цій атмосфері, де ти можеш знайти однодумців, реалізувати свої задуми, зустрітися із сепер-героями свого дитинства, пограти на Dendy, обговорити улюблений мультфільм із незнайомцями, чи просто самому стати одним із супер-героїв, хоть на декілька днів. І найприємніше, що на твоїх очах народжуються нові УКРАЇНСЬКІ супер-герої, які будуть боротися зі злом на сторінках коміксів, в той час, коли інші герої боронять країну в реальності.

 

Leave a comment

0/5