Skip to content Skip to footer

На межі неба і землі

На півдні пустельної рівнини Альтиплано, в Болівії, знаходиться найбільше в світі висохле соляне озеро — Уюні. Стоячи посеред дзеркально-чистої води цього озера, здається, ніби знаходишся на краю землі, або ж милуєшся пейзажами невідомої фантастичної планети.

Площа солончаку Уюні складає 10 582 км кв. Це в 25 разів більше, аніж площа солончаку Бонневіль у США. Все дно Уюні покрите сіллю, шар якої сягає від 2 до 8 м.

Під час сезону дощів Уюні покривається тонким шаром води і перетворюється на величезне дзеркало.

Під час сухого сезону на поверхні солончаку утворюються багатокутники, схожі на бджолині соти. Це відбуваються внаслідок випаровування води.

Солончак, завдяки своїй плоскій поверхні, є головною дорогою до Альтиплано. Машина після такої авто-прогулянки повністю покривається… чим би Ти думав? Звичайно ж, сіллю! Тож будь готовим одразу помити її.

Дуже давно, близько 40 тисяч років тому Уюні входив до складу гігантського озера Мінчин. Пройшов час, озеро висохло, залишивши після себе два солоні озера: Уру-Уру і Поопо, і дві соляні пустелі: Копайса і Уюні.

Щоденно з озера добувають близько 25 тисяч тонн солі, загальні ж запаси більш вражаючі — понад 10 млрд тонн.

Як гадаєш, з чого біля Уюні будують готелі? Правильно, із солі. Заночувати в такій незвичайній споруді коштує 20 доларів. Навіть меблі місцевих ресторанів — і ті з солі. Тож, якщо поряд не буде сільнички, Ти завжди можеш лизнути стіл.

Замість звичних нам овець, у цій місцевості водяться альпаки, із шерсті яких виробляють теплі ковдри та одяг.

Туристи з усього світу приїжджають, щоб помилуватися красою озера. Посеред соляних рівнин побудовані ось такі блоки, де гості з далеких країн встановлюють національні прапори.

Озеро настолько велико, что его прекрасно видно даже из космоса. Любители природы ни за что не променяют Уюни на Рим или Эйфелеву башню в Париже. Вместо назойливого шума этих городов, здесь царят абсолютная тишина и покой.