Skip to content Skip to footer

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ПОДОРОЖІ

Хочете дізнатися щось цікаве про авіакомпанії, країни, літаки або відпустки, тоді читайте і насолоджуйтеся! ANTONIVTOURS  виділяє 25 найбільш цікавих та неочікуваних фактів, що пов’язані з подорожами.

1. Пілот і помічник пілота повинні їсти різну їжу. Звучить досить дивно, але з іншого боку, якщо знати причину, то все зрозуміло. Всього в літаку 2 пілота і якщо 1-му з них стане погано, після того як він поїв, то другий повинен замінити його. Коротше кажучи, щоб водночас не отруїтися їжею.

7a856a0bc8e272c5

2. Теоретично шанси потрапити в авіакатастрофу дуже маленькі. В середньому для однієї людини ризик зазнати авіакатастрофу всього лише 1 до 11 мільйонів. Тоді як для автовласників цей шанс 1 до 5 мільйонів.

3. Еверест (Джомолунгма) до сих пір росте. Так-так, гора продовжує рости. Зараз її висота близько 8850 метрів. Але з кожним роком вона виростає ще на 4 мм, приблизно. Пов’язано це з рухом тектонічних платформ.

15
4. Місто Мехіко (столиця Мексики) тоне на 10 см в рік. Через те, що місто засноване на «тендітній» землі, оточеній водами і  будівництво регулярно тисне на землю міста. До речі, Мехіко тоне в 10 разів швидше, ніж Венеція.

20
 5. Щороку авіакомпанії заробляють більше 640 мільярдів доларів. До речі в США є, тільки, 600 компаній, і вони приносять прибуток своїм власникам в розмірі 175 мільярдів доларів. Виходить, ¼ від всього світового прибутку.

pytanie-1
6. Одна і та ж їжа має різний смак в літаку і на землі. Коли літак набирає висоту, то смакові рецептори змінюються десь на третину. Саме тому багато пасажирів замовляють криваву мері; томатний сік тоді здається не таким кислим. Через це безліч авіакомпаній в свої меню додають солі і різні спеції.

7. American Airlines одного разу скоротила свої витрати на $ 40,000 прибравши всього одну оливку з салату. У 1980 році Роберт Крандалл, пізніше глава компанії, прибрав одну оливку, що в кінцевому підсумку дозволило зберегти таку велику суму.

American-Airlines-A321-MSN-5834.0.0
 8. У 2003 році Боїнг 727 пропав і з тих пір його не можуть знайти. 25 травня 2003 року літак пропав назавжди в польоті. І до сих пір ніхто не знає, що з ним сталося. Сестра пілота каже, що літак зазнав аварії десь в Африці, в висотах.

9. У США кожна восьма робота пов’язана з подорожами і туризмом. Це не складно уявити, враховуючи той факт, що там знаходиться аж 600 авіакомпаній.

237_3

10. Коли ви берете відпустку – це знижує ризик інфаркту. Згідно з дослідженнями, люди, які перебувають у відпустках, отримують інфаркти рідше, ніж ті, хто перебуває поза відпустки.

11. Біла смуга, яку літак залишає за собою в небі, може послужити для передбачення погоди. За товщиною цієї лінії можна визначити велика чи маленька вологість повітря. Дуже товста смуга може означати, що насувається шторм.

chomu-litak-zalishaye-slid

12. Є спеціальні трофеї, які дають пілотам за дуже смішні помилки. У США є спеціальний музей, який видавав нагороди реально смішним пілотам. Так номінантами були: пілот, який зачепив припаркований літак; пілот, який злетів, не перевіривши бак, а він був майже порожній.

13. Після першого дня в подорожі стрес людей падає на 89%. Під час подорожі ви забуваєте про всі проблеми, і рівень стресу значно зменшується.

14. Ртуть на літаку не до добра. Більшість літаків робляться за допомогою алюмінію і, це буде в ваших інтересах не проливати ртуть на борту.

15. Ви не зможете відкрити двері літака, коли той перебуває в повітрі. Навіть якщо у вас вийде це зробити, то ви можете не переживати за те, що все вилетить в двері (як ми часто бачимо у фільмах). Коли літак знаходиться вгорі, двері зроблені таким чином, що повітря тисне на них, і вони абсолютно безпечні. Навіть кілька дуже сильних людей не зможуть відкрити двері літака.

22

16. Австрійці найбільш соціально-захищені в плані відпочинку. Країна гарантує кожному робочому як мінімум 22 оплачуваних відпускних днів і 13 днів оплачуваних на свята щороку.

17. Під час подорожей ви стаєте більш креативним. Згідно з дослідженнями, люди, які регулярно подорожують, можуть знаходити більш креативні підходи до вирішення того чи іншого завдання.

18. Ті, хто подорожують, стають розумнішими. Тут все просто, як з книгами, чим більше ви читаєте, тим більше ви пізнаєте. Зорова пам’ять працює також, і ви пізнаєте багато нового під час відпусток.

19. Найпопулярніша країна для туристів це Франція. Чи не складно зрозуміти, що найпопулярнішим місцем цієї країни є Париж.

FPOPAR3202
20. Найбільш завантаженим аеропортом світу є Міжнародний аеропорт Хартсфілд-Джексон в Атланті, США. 95.5 мільйонів пасажирів і 930 тис. рейсів щороку здійснюється в цьому аеропорту. Правда новий аеропорт в Дубаї може вмістити до 160 мільйонів пасажирів, але він поки не так сильно затребуваний.

5559ap01

21. Канада має найбільшу кількість озер. Близько 3 мільйонів озер знаходиться в цій країні. Але це не дуже дивно, адже велика частина країни не є густонаселеною.

22. Монголія – країна з найменшою густотою населення. Всього 4 людини на квадратний кілометр.

23.Найвища густота населення в  Індії. В даний момент налічує вже понад півтора мільярда осіб.

51604851

24. Найбільш інтелектуальна країна – Канада. Тут більш, ніж 50% населення має вищу освіту.

25. В даний момент над небом США 61,000 людей. Це середня цифра пасажирів в будь-який день, в будь-який час.