Skip to content Skip to footer

В кінцевому підсумку смартфони зникнуть. І далі почнеться найдивніше

В кінцевому підсумку смартфони зникнуть. І далі почнеться найдивніше

Редактор видання Business Insider Метт Вайнбергер написав колонку про те, що смартфони рано чи пізно помруть, а на їх місце прийдуть дивні і лякаючі технології. Редакція ISIC Ukraine публікує адаптований переклад матеріалу.

Одного разу, не надто скоро, але набагато раніше, ніж ви думаєте, смартфони застаріють. Як колись застарів факс. Не подумайте: до значних змін по відношенню до смартфонів залишилося мінімум десятиліття (якщо до 2027 року ми всі станемо кіборгами, я щасливо заберу свої слова назад).

Крок за кроком фундамент для відмови від смартфонів створюють Ілон Маск, Microsoft, Facebook, Amazon та незліченна кількість інших стартапів. І дозвольте мені зауважити: коли телефони дійсно застаріють, ситуація стане дуже дивною. Не тільки по відношенню до конкретних речей, а й з точки зору нашого способу життя і людства в цілому.

Короткострокова перспектива

Люди думають, що iPhone і смартфони зробили революцію. Досить компактні, щоб носити з собою, потужні, щоб виконувати більшість наших щоденних завдань і оснащені камерою і GPS-сенсорами, щоб втілити в реальність такі додатки як Snapchat і Uber.

Але подумайте про смартфони з іншого боку. ПК і ноутбуки – це комбінація монітора, клавіатури і миші. Смартфон просто взяв цю модель, зменшив її і оснастив сенсором.

Samsung Galaxy S8

Візьмемо, наприклад, Samsung Galaxy S8, який був представлений минулого тижня. Він вражає. Але це лише поліпшення, а не революція. Проте, як і слід було очікувати, в Galaxy S8 була додана підтримка голосового асистента Bixby. Також пристрої будуть доставляти разом з гарнітурою віртуальної реальності Gear VR.

Є чутки, що в наступному iPhone буде значно поліпшена Siri, а також з’являться інструменти для підтримки доповненої реальності. Такі пристрої як Amazon Echo, Sony PlayStation VR, і Apple Watch продовжують користуватися успіхом, і варто очікувати, що все більше великих і невеликих компаній будуть проводити експерименти з новими інтерфейсами.

Середньострокова перспектива

У середньостроковій перспективі всі ці експерименти будуть чимось звичним, але дивним. Microsoft, Facebook, Google і Magic Leap працюють над гарнітурами доповненої реальності, які зможуть проектувати 3D-зображення. З чуток, навіть Apple працює над аналогічним пристроєм.

За словами винахідника HoloLens Алекса Кіпмана, доповнена реальність може замінити смартфони, телевізори і все, у чого є екран. Немає сенсу використовувати різні пристрої, якщо всі ваші дзвінки, діалоги, фільми та ігри знаходяться перед очима і проектуються на навколишній світ.

У той же час пристрої Amazon Echo і AirPods стають все більш важливими. Інтелектуальні помічники Siri, Alexa, Bixby і Cortana стають розумнішими, і це все буде розвиватися не тільки в тому, що люди зможуть сказати щось пристроям, але і що зможуть почути від них відповідь.

Apple’s AirPods keep the Siri virtual assistant in your ears

Іншими словами, комп’ютери захоплять ваші почуття: технології будуть втручатися у погляд і слух. Це трохи лякає. Тим не менше, більшість IT-компаній обіцяють, що в майбутньому буде менше подразників, а цифровий і фізичний світ будуть більш збалансованими. Вам вирішувати, що думати про це.

Дійсно шалене майбутнє

Прогнози на 10 і більше років вперед до сих пір грунтуються на пристроях, які ми все одно будемо носити, навіть якщо цими пристроями будуть окуляри. Найбожевільніші і далекоглядні припущення йдуть набагато далі.

Минулого тижня Ілон Маск анонсував створення нової компанії Neuralink, мета якої – об’єднати людський мозок із комп’ютером. Це навіть глибше, ніж комбінація фізичного і цифрового світу – явище, коли людина і машина стають одним цілим.

Ілон Маск

За умови, що технологія стане реальністю – а багато в це дійсно вірять – ми прийдемо до логічного завершення того, з чого почали смартфони. Телефони дають нам доступ до інформації, доповнена реальність покаже цю інформацію, а зв’язок з комп’ютером просто прибере цей розрив.

Ідея про злиття людини і машини лякає. З іншого боку, ідея настільки нова, що ніхто не знає, як вона буде виглядати на ділі. Тому смерть смартфонів буде закінченням ери в декількох сенсах. Це буде кінцем пристроїв, які ми носили з собою і початком чогось, що перенесе нас у комп’ютери й потік цифрової інформації. Це буде дивно.

І так, багато людей говорять, що смартфони роблять з нас суперлюдей, у яких є доступ до знань і мудрості. У деякому роді «перенесення» людського мозку буде найпотужнішою суперздатністю. Але знову ж таки: можливо, я налаштований дуже оптимістично.

Leave a comment

0/5