Skip to content Skip to footer

7 відомих символів, про походження яких мало хто знає

Кожен день ми зустрічаємо безліч знаків і символів. Ми використовуємо їх для передачі важливої інформації або для вираження сильних емоцій. Але не всі знають звідки виникли ці позначення і чи правильно ми їх застосовуємо.
Давайте розберемося у цьому, отже, 7 відомих символів, про походження яких ми не знали.

Знак питання (?)

У давнину більшість книг писалися на латині. При виникненні питання в кінець пропозиції поміщали слово questio (від лат. «Питання»). А щоб заощадити цінний простір, його скорочували до «qo», помістивши «q» над «о». У XVI столітті через нерозбірливого курсиву «q» перетворилася в гачок, а «про» – в точку.
Є й інша версія. Відповідно до неї знак прийшов з Греції. В кінці речення греки ставили крапку з комою. А якщо це було питання, то крапку з комою просто міняли місцями.

Стрілка

Вважається, що сучасний символ стрілки прийшов до нас із Древньої Греції. Тоді напрямок позначалося відбитком ступні в потрібну сторону. У давньогрецькому місті Ефес зображення сліду і жіночого обличчя вказувало на місцевий бордель. Під час дощу таке позначення часто зливалося і перетворювалося в знайомий нам символ стрілки.

Знак долара ($)

Точно ніхто не знає, звідки з’явився цей символ, але є кілька версій його походження.
В середні віки в Європі найпопулярнішою валютою були іспанські реали. Їх називали peso і іноді скорочували до «PS». Згодом від букви «P» залишилася тільки паличка, яку писали на букві «S».
За іншою версією, знак «S» – це 2 стовпа зі стрічкою. Тобто іспанська герб – символ влади і фінансової стабільності. За легендою, Геракл спорудив на березі 2 скелі в честь подвигів. А хвилі, які омивають скелі, являють собою букву «S».
Ще одна версія свідчить, що в епоху колонізації іспанці ставили на золотих злитках букву «S» при відправці з Америки. Після прибуття на них наносили вертикальну смугу, а при відправленні назад – ще одну.

Знак оклику (!)

Найімовірніше цей символ виник від латинського слова exclamatio, яке ставили в кінець пропозиції, щоб висловити радість. Воно було скорочено до букв «i» та «o», які писали один над одним. Пізніше таке позначення перетворилося в знак «!».

Символ нескінченності

Вперше символ нескінченності був використаний математиком Джоном Валлісом в 1655 році. Ніхто не знає, що надихнуло його на вибір саме такого відображення нескінченності. Одні вважають, що це була грецька буква омега (ω). Інші кажуть, що символ походить від римського числа 1 000, яке виглядало як «CIƆ» (або «CƆ») і мало значення «багато».

Знак відсотка (%)

Саме слово «відсоток» виникло від латинського поєднання pro centum («на сто»). А символ з’явився з італійської версії per cento. Такий вираз часто використовували до 1425 року. Спочатку писали «per cento», «per 100», «p cento», а потім «pc-о». Абревіатура «pc» поступово перетворилася в знак горизонтального дробу «o / o» і вже потім в знайомий нам символ.

Жест світу

Вперше жест був використаний після 100-річної війни між Англією і Францією. Французи погрожували відрізати британським стрільцям пальці, якими вони тримали стріли при стрільбі. А після перемоги британці підняли пальці вгору в формі літери «V» від слова Victory (перемога). Так вони показали, що їх пальці на місці.
Під час Другої світової війни Уїнстон Черчілль відродив цей жест як символ миру. Для цього рука повинна бути повернута долонею до співрозмовника. Якщо рука повернута тильною стороною, то жест бере образливе значення «писок» або «відвали».

Leave a comment

0/5